جشن میلاد پیامبر(ص) و هفته وحدت در دانشگاه ولایت

۱۴ آبان ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۱ کد : ۴۳۷ اخبار
تعداد بازدید:۰
جشن میلاد پیامبر(ص) و هفته وحدت در دانشگاه ولایت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولایت و به نقل از  مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت جشن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت به صورت مجازی با همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت و همکاری دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین آقای بامری در ابتدای این مراسم فرهنگی ضمن خیر مقدم و قدر شناسی از مهمانان ارجمند به وظایف ذاتی مسلمانان در برابر شخصیت معنوی پیامبر اعظم (ص) اشاره نمود.

 عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه ولایت به چهار رسالت مسلمانان در خصوص رسول خدا (ص) که ایمان کامل و باورمندی به رسالت پیامبر (ص) و تعظیم و تکریم نام و اندیشه های متعالی حضرت و یاری رساندن آن پیامبر الهی و پیروی از قرآن کریم و تمسک به سیره ثقلین را از وظایف امت اسلامی در برابر نبی مکرم اسلام(ص) برشمرد. ایشان در ادامه به عوامل رستگاری و تکامل جامعه انسانی اشاره کرد و افزود بر اساس آیات قرآنی، جامعه تکامل یافته جامعه ای است که وظیفه دینی خویش را در زمینه مقام بلند معنوی و جایگاه آن حضرت به آن معرفت و در این عرصه گام بردارند.

در ادامه این مراسم جشن میلاد، امام جمعه ایرانشهر حجت الاسلام و المسلمین آقای بزمانی به اهمیت تمسک و اقتدار به سیره نورانی پیامبر اکرم (ص) پرداخت و مهم ترین طریق سعادتمندی مسلمانان را در دنیا و عالم آخرت، پیروی از حیات درخشان رسول خدا (ص) و ائمه طاهرین (ع) دانست.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی، به محکومیت اقدام موهن روزنامه فرانسوی و اهانت آن به ساحت مقدس پیامبر (ص) اشاره نمود و انسجام و همگرایی پیروان دین اسلام را عوامل اساسی در برابر تضعیف اندیشه های مسموم مخالفان علیه وجود مبارک پیامبر خدا (ص) عنوان کردند.

مولوی حسین زایی از اساتید حوزه علمیه حقانیه نیز به آزادی بیان در سایه زندگی رسول اکرم (ص) پرداخت و افزود پیامبر رحمت و مهربانی آزادی بیان را از عناصر تاثیرگذاری مسلمانان در برابر توطئه های استکبار جهانی، بصیرت و روشنگری مناسب معرفی کرده است. وی همچنین به مصادیقی از مسئله آزادی بیان در سیره اهل بیت (ع) و اصحاب پیامبر (ص) اشاره کرد.

مولودی خوانی و موسیقی محلی در وصف پیامبر اکرم (ص) و مسابقه فرهنگی تقدیر از همنامان از برنامه های این مراسم بوده است.

 

 

 


نظر شما :