به مناسبت روز عفاف و حجاب مطرح شد :

توجه به مسئله حجاب و عفاف یک مهم شرعی است

حفظ کرامت و شخصیت آدمی در سایه صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی از مهمترین مسائل
۲۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۰ کد : ۶۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۳
توجه به مسئله حجاب و عفاف یک مهم  شرعی است

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولایت ، همزمان با روز حجاب و عفاف ، حجت الاسلام و المسلمین بامری  مسئول  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان  در گفتگو با سایت دانشگاه ولایت  گفت :پوشش اسلامی از ضروریات دین اسلام است که در معارف قرآن و سخنان ائمه معصومین علیهم السلام بارها  بر آن تاکید شده است و فقیهان دینی بر وجوب آن در کتاب های خویش فتوا داده‌اند ‌.

 دکتر بامری افزود : حفظ کرامت و شخصیت آدمی در سایه صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی است و به یقین جامعه ای که ملت ها در آن زندگی می کنند اگر از اصل مهم پوشش اسلامی فاصله بگیرند زمینه های سقوط کرامت و عزت آنان فراهم می شود .

 وی  در ادامه خاطر نشان کرد :خداوند در قرآن  به جایگاه بلند حجاب در سوره نور و سوره احزاب آیه 59 تصریح کرده است مفسران اسلامی در ذیل آیات مربوط به حجاب معتقدند که خداوند پوشش بانوان را به عنوان یک اصل شرعی و عقلانی واجب کرده است تا حفظ تعادل جامعه از جهت امنیت و آرامش روانی و استمرار پیوند خانوادگی در ایجاد جامعه سالم تحقق یابد .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان  در ادامه اظهار داشت : راهکارهای فراوانی در عرصه گسترش فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی ذکر شده که برخی از آنان تبیین حکمت حجاب به جامعه هدف است  و اگر مردم به ارزش واقعی پوشش اسلامی معرفت عمیق داشته باشند با انگیزه وافر و کمال میل به آن در زندگی اهمیت می دهند .

 وی  افزود : از دیگر عوامل گسترش حجاب در جامعه اسلامی ترویج سیره اولیای الهی و امامان معصوم علیهم السلام است که توجه به حیات درخشان اهل بیت علیهم السلام به عنوان الگوهای ممتاز در زندگی نقش کلیدی در رشد و تعالی این اصل شرعی به شمار می رود و در همین راستای می توان اجتناب از بسترهای تحریک شهوت و بی عفتی را  از عوامل تاثیر گذار در زمینه ترویج عفاف دینی در جامعه برشمرد ‌.

  حجت الا سلام و المسلمین بامری در پایان گفت : براین اساس می توان دریافت در جوامع اسلامی که به حجاب اهمیت بایسته می دهند در آن جوامع آسیب های اجتماعی و منکرات کاهش پیدا کرده است و مردم آن جامعه در امنیت کامل اجتماعی در نیل به اهداف زندگی خویش سرافراز و عرتمندانه ایام حیات را سپری می نمایند .


( ۳ )

نظر شما :