برگزاری آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه ولایت ایرانشهر

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه ولایت برگزار شد
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۴ کد : ۶۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۵
برگزاری آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه ولایت ایرانشهر

 به گزارش روابط عمومی ، صبح امروز با حضور دکتر قاسمی ریاست محترم دانشگاه ولایت ، اعضای هیئت علمی ، اساتید و کارکنان دانشگاه ،مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس، در محل مسجد پیامبر اعظم (ص)دانشگاه برگزار شد .

 در ابتدای این مراسم که با حضور و روایتگری مهمان ویژه این مراسم جناب آقای حبیب الله معصوم جانباز و رزمنده ء هشت سال دفاع مقدس،برگزار گردید،ضمن قرائت فاتحه بر مزار دو شهید گمنام دانشگاه،آیین غبار روبی مزار شهدای گمنام  دانشگاه انجام شد .

وی در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس ،با اشاره به اتفاقات سیاسی زمان جنگ و اهداف و برنامه های دین ستیزانه دشمنان اسلام گفت:

فرمول امامت و دین توانست با ترویج اندیشه های اسلامی و دینی امام ،زمینه پیروزی حق بر باطل را فراهم کند و دست های قدرتمند جهان غرب هرگز نتوانست بر اراده و اندیشه های دینی و اسلامی رزمندگان غلبه کند .

  در بخش دیگری از این مراسم، آقای حبیب الله معصوم  به ذکر خاطراتی از شهید والامقام سپهبد صیاد شیرازی پرداخت و از دوران حضور در جبهه و عملیات کربلای 5 و رشادتهای شهید سپهبد صیاد شیرازی مطالبی را بیان کرده و افزود: ایشان  انسانی کامل بود که در دوران دفاع مقدس خدمات زیادی را ارائه نمود.

وی در بخش پایانی روایتگری خود با اشاره به توانایی های نظامی فراوان رژیم عراق در سایه حمایت کشورهای متعدد غربی اشاره کرد و گفت : در آن زمان  جنگ در برخی از مقاطع کاملا یک طرفه بود و در حالی که عراقی ها بر عکس رزمندگان ما از توانمندی نظامی خوبی برخوردار بودند ، تنها چیزی که توانست زمینه پیروزی حق بر باطل را فراهم کند اراده خداوند و امدادهای غیبی بود که از جانب خداوند دست رزمندگان اسلام را گرفت و زمینه پیروزی رزمندگان ما را بر حدود سی دولت قدرتمند در جنگ فراهم کند .


( ۶ )

نظر شما :